Të gjitha lajmet

#3

Pensionohet fanella e Dwyane Wadet

Pensionohet fanella e Dwyane Wadet

23 February, 2020 @11:48

Skuadra e Miami Heatiti e nderoi ish-lojtarin, Dwyane Wade, duke ia pensionuar fanellën në American Airlines Arena.

Numri 3 më nuk do të veshet nga asnjë lojtar te Miami Heat.

Wade me Miami Heatin është shpallur 3 herë kampion e 13 herë është zgjedhur në All Star, derisa gjatë karrierës së tij me Miami Heati ka luajtur 948 ndeshje, ka shënuar 21,556 pikë, ka bërë 5,310 asistime dhe ka rrëmbyer 1,492 topa. Në këto kategori, Wade është më i miri në histori të Miami Heatit.

Dwyane Wade u bë lojtari i gjashtë që iu pensionua fanella në Miami Heat.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA