Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PENZA - KBF KASTRIOTI

Penza me dy rekorde, turpëron Kastriotin

Penza me dy rekorde, turpëron Kastriotin


4 December, 2021 @16:24

Kampionja aktuale e Ligës së Femrave, Penza, e deklasoi Kastriotin me rezultat 148-11.

Penza ka dominuar gjatë tërë ndeshjes, derisa në çerekun e tretë nuk ka pësuar asnjë pikë.

Vashat e trajnerit Bujar Loci, duke shënuar 148 pikë e theu rekordin sezonal, derisa e mposhti kundërshtaren me 137 pikë që ishte epërsia më e lartë në një ndeshje në këtë sezon.

Ermelinda Gjuka ishte koshashënuesja më e mirë te Penza. Ajo luajti me 20 pikë, 13 kërcime, 4 topa të rrëmbyer, 2 bllokada e 1 asistim. derisa u ndihmua edhe nga Jeta Zeka me 19 pikë, 8 kërcime, 8 asistime e 6 topa të rrëmbyer, Cheah Rael Whitsitt me 18 pikë, 10 kërcime dhe Melita Luci me 17 pikë, 13 asistime e 8 topa të rrëmbyer.

Te Kastrioti Yllza Hugurlica ishte me e dalluara me vetëm 3 pikë.

TABELA AKTUALE

Penza përkohësisht ngrietet në krye të Ligës me 8 fitore e 1 humbje dhe pret Prishtinën të gabojë sonte kundër Bashkimit, në anën tjetër Kastrioti me 0 fitore e 9 humbje gjendet në fund të tabelës.

Penza në xhiron tjetër do të takohet me Prishtinën, kurse Kastrioti me Vëllaznimin.


FERONIKELI - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

03/12/21 @ 23:25

BOREA - DARDANËT

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

FBK Liga e Parë

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

03/12/21 @ 22:27

VUSHTRRIA - NEW BASKET

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

FBK Liga e Parë

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

03/12/21 @ 22:15

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

FBK Liga e Parë

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

03/12/21 @ 21:50

ISTOGU - VELLAZNIMI

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

FBK Liga e Parë

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

03/12/21 @ 21:26

RAHOVECI

Ameer Jackson - përforcimi i ri te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ameer Jackson - përforcimi i ri te Rahoveci

03/12/21 @ 20:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

03/12/21 @ 17:40

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VIII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VIII)

03/12/21 @ 09:59

KBF BASHKIMI

Vazhdojnë largimet te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Vazhdojnë largimet te KBF Bashkimi

01/12/21 @ 22:41

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi ka larguar edhe një basketbolliste nga skuadra

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi ka larguar edhe një basketbolliste nga skuadra

30/11/21 @ 17:01

DUELET E JAVËS

Derbi kosovar në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Derbi kosovar në Ligën Unike

30/11/21 @ 11:41

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi

FBK Liga e Femrave

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi

29/11/21 @ 21:44

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën

FBK Liga e Femrave

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën

27/11/21 @ 18:25

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

E teta rresht për KBF Prishtinën

26/11/21 @ 20:25

FLAMURTARI - PENZA

Penza triumfon në Vlorë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza triumfon në Vlorë

25/11/21 @ 19:09

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PENZA

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

FBK Liga e Femrave

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

24/11/21 @ 18:16


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave