Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit


3 December, 2021 @23:25

Ndeshja e fundit e xhiros së tetë në Ligën e Parë, ka përfunduan me rezultat e Prishtinës së Re ndaj Feronikelit me rezultat 82-93.

Prishtina e Re edhe pse nuk kishte ndihmë nga banka (vetëm 2 pikë), arriti një fitore të rëndësishme për të shpresuar në Play Off.

Arti Islamaj me 37 pikë e 8 kërcime ishte më i dalluari te Prishtna e Re, derisa u ndihmua edhe nga Arbër Sinani me double-double prej 23 pikë e 13 kërcime dhe Adhurim Aliaj me 20 pikë e 10 asistime.

Te Nikli u veçuan Kreshnik Tigani me 29 pikë dhe Bunjan Hasku me 16 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re së bashku me AS Prishtinën dhe KB Dardanët i kanë nga 4 fitore e 4 humbje, derisa Feronikeli është skuadra e vetme pa fitore në 8 ndeshjet e luajtura.

Në xhiron e 9 Prishtina e Re takohet me Borean, kurse Feronikeli me Vëllaznimin.


BOREA - DARDANËT

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

FBK Liga e Parë

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

03/12/21 @ 22:27

VUSHTRRIA - NEW BASKET

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

FBK Liga e Parë

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

03/12/21 @ 22:15

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

FBK Liga e Parë

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

03/12/21 @ 21:50

ISTOGU - VELLAZNIMI

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

FBK Liga e Parë

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

03/12/21 @ 21:26

RAHOVECI

Ameer Jackson - përforcimi i ri te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ameer Jackson - përforcimi i ri te Rahoveci

03/12/21 @ 20:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

03/12/21 @ 17:40

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39

MBYLLET PJESA E PARË

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

05/04/23 @ 21:25

PAS 10 MINUTASH LOJË

Bora në epërsi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Bora në epërsi

05/04/23 @ 20:47


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë