Të gjitha lajmet

DUELI I PARAFUNDIT

Për dalje nga fundi i tabelës

TOPSPORTI/ L. D.

Për dalje nga fundi i tabelës

4 March, 2019 @22:21

Pas dështimit të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Bashkimi i kthehet garës së Ligës Ballkanike, ku do të pret ekipin kazak Barsy Atyrau të mërkurën me fillim prej orës 19:30 në Sezai Surroi.

Bashkimi nuk ka gjasa teorike për të arritur pjesën finale të garës, pasi që deri tash ka arritur vetëm një fitore nga dhjetë ndeshje të zhvilluara në BIBL.

TABELA AKTUALE E BIBL

Të njëjtin bilanc ka edhe rivali kazak, Barsy, që është duke debutuar në këtë ligë dhe në sezonin e parë të gjitha ndeshjet po i luan jashtë parketit për shkak të largësisë së madhe që ka Kazakistani me vendet tjera pjesëmarrëse në këtë ligë.

Duelin e fundit në BIBL për këtë stinor, Bashkimi do të luaj javën tjetër më 12 mars, gjithashtu në Prizren, ku pret ekipin e Blokotehnas. Këta të fundit kanë siguruar pjesëmarrjen në PlayOff të garës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga