Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Pëson në fund, kualifikimi kërkohet në “San Siro”

Foto: AC Milan

Pëson në fund, kualifikimi kërkohet në “San Siro”


18 February, 2021 @20:58

Në takimin e luajtur ndaj Crvena Zvezdës në Beograd, skuadra e Milanit u ndal në minutat shtesë të ndeshjes.

Kur rezultat ishte 1-2 për italianët, skuadra vendase e gjetin golin e barazimit në kohën shtesë, për ta mbyllur këtë takim me rezultat 2-2.

Përkundër barazimit, skuadra e Milanit, që po kalon sezon mjaft të mirë edhe në Serie A, ndeshjen kthyese në Itali e fillon me avantazh, marrë parasysh dy golat e shënuara në terrenin mysafir.

Ndeshja e kthimit luhet të enjten e ardhshme në “San Siro”:


 
Të gjitha lajmet nga Europa League