Të gjitha lajmet

KAYDEN ANDERSON

Prishtina e Re gjen zgjidhje amerikane

Prishtina e Re gjen zgjidhje amerikane

14 November, 2018 @14:44

Ekipi nga kryeqyteti, që është renditur në pjesën e poshtme të klasifikimit në Ligë të Parë të Kosovës, ka gjetur zgjidhje për t’iu shmangur rezultateve jo të mira.

Kështu, Prishtina e Re ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan, Kayden Anderson, që pritet të përforcojë radhët e ekipit që aktualisht ka bilanc 2-5 në Ligë të Parë të Kosovës në basketboll.

TABELA AKTUALE

Anderson luan në pozitën e playmakerit dhe është 173 centimetra i gjatë. Ai së fundi ka qenë pjesë e ekipit universitar amerikan në Johnson & Wales University ku ka luajtur për Wildcats në ligën NAIA.

Prishtina e Re në xhiron e radhës ndeshet në derbin e kryeqytetit në Ligë të Parë ndaj Kerasan Prishtinës. Sikurse Prishtina e Re, edhe Kerasan Prishtina ka bilanc të njëjtë të rezultateve këtu, 2-5.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë