Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Prishtina pa të huajat, lehtë ndaj Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina pa të huajat, lehtë ndaj Vëllaznimit

16 November, 2019 @13:37

Vashat e Prishtinës e kaluan lehtë pengesën e Vëllaznimit, duke e mposhtur me rezultat 94-61.

Trajneri i Prishtinës, Fidan Shatri, në këtë ndeshje nuk i aktivizoi të huajat e skuadrës dhe lojtaren kyç Irma Konjushën, derisa mjaftoi për fitore performanca e basketbollisteve që ishin në parket.

Gjashtë basketbolliste që luajtën, që të gjitha shënuan pikë dyshifrore. Marigona Rushiti ishte koshashënuesja më e mirë me 27 pikë, derisa u dalluan edhe Era Shatri me 17 pikë, 9 kërcime e 5 asistime, Diellza Dekaj dhe Tokjona Rexhaj me nga 13 pikë, Tringa Ukaj dhe Enisa Kamerolli me 12 pikë. Kamerolli për një asistim nuk arriti shifrat triple-double. Ajo luajti gjithashtu me 12 kërcime e 9 asistime.

Te Vëllaznimi shkëlqeu Rina Hoda me 31 pikë e 8 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Diellëza Leti me 11 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet përkohësisht në krye të tabelës me 5 fitore e 1 humbje, derisa Vëllaznimi ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina përballet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Kastriotin.

KASTRIOTI (F) STATS

Anita Grainca e vetmja me treshifror te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:47

Basketbollistja e Kastriotit, Anita Grainca, ishte e vetmja te skuadra ferizajase që e kaloi shifrën e 100 kërcimeve. Anita…

KASTRIOTI (F) STATS

Kastrioti me më së paku asistime në ligë, lista e plotë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:24

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, ishte skuadra me më së paku asistime ekipore. …

KASTRIOTI (F) STATS

Agnesa Rrahmani koshashënuesja më e mirë e ligës dhe e Kastriotit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @20:46

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, kishte bilanc prej 2 fitoreve e 14 humbjeve. …

TREPÇA (F) STATS

Sihana Ramoja edhe te kërcimet kryeson listën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 May, 2020 @14:37

Te Trepça asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 kërcimeve personale. Por më e mira te skuadra…

TREPÇA (F) STATS

U rikthye nga lëndimi, u bë asistuesja më e mirë te Trepça

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @23:39

Kapitenja e skuadrës së Trepçës te femrat, Lorena Haxha, për shkak të lëndimit që e kishte pësuar në stinorin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave