Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin amerikan Goods

FOTO / KB Prishtina

Prishtina zyrtarizon fundorin amerikan Goods

16 January, 2020 @15:51

Para pak çastesh, kampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, e zyrtarizoi fundorin më të ri të skuadrës.

Anthony Goods, ka arritur marrëveshje me skuadrën nga kryeqyteti deri në fund të sezonit.

Goods është i gjatë 191 cm dhe luan në pozitën e fundorit. Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur për skuadrën Santa Cruz Warriors në G-League me mesatare prej 18 pikëve për ndeshje.

Ai gjithashtu ka luajtur në Superligën Izraelite, pastaj karrierën e vazhdoi në Ukrainë, Itali, Poloni e së fundi në Francë me skuadrën Nancy.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht gjendet në pozitën e parë në Superligë me 14 fitore e 4 humbje.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga