Të gjitha lajmet

LIPJANI - PRIZRENI

Prizreni barazon bilancin, Canada me triple-double

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prizreni barazon bilancin, Canada me triple-double


9 October, 2019 @20:50

Pas dy humbjeve në dy xhirot e para, Prizreni e barazoi sonte bilancin duke e regjistruar fitoren e dytë rresht.

Skuadra e trajnerit Arbnor Rifati e mposhti Lipjanin me rezultat 101-121.

Pas çerekut të parë që përfundoi me rezutat të barabartë 29-29, Prizreni nga çereku i dytë e deri në fund nuk e lëshoi kontrollin e ndeshjes.

Tre lojtarë te skuadra prizrenase luajtën me mbi 20 pikë. Si zakonisht në ndeshjet e fundit, edhe sonte më i dalluari ishte Malcolm Canada. Ai shkëlqeu me triple-double prej 27 pikëve, 13 asistimeve e 11 kërcimeve.

Përveç Canadasë, u dalluan edhe Urim Zenelaj me 25 pikë e 12 kërcime dhe i rikthyeri nga lëndimi Elliott Cole me 21 pikë të tjera. Me double-double luajti edhe Qëndrim Ajazaj (17 pikë, 11 kërcime).

Te Lipjani Demarkus Stuckey Jr shpërtheu me 41 pikë, por u shfrytëzuan vetëm për statistika personale.

TABELA AKTUALE

Prizreni tani ka bilanc prej 2 fitoreve e 2 humbje dhe aktualisht gjendet në pozitën e dytë, kurse Lipjani pas 4 xhirove nuk ka asnjë fitore deri më tani.

Në xhiron tjetër Prizreni pret Trepçën, kurse Lipjani luan me Pejën.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga