Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS PJESËS SË PARË

Prizreni shkon në pushim me epërsi ndaj Pejës

Prizreni shkon në pushim me epërsi ndaj Pejës


14 September, 2023 @17:52

U mbyll pjesa e parë e lojës në Suharekë, ndërsa Prizreni ka ruajtur epërsinë ndaj Pejës edhe në periudhë të dytë të ndeshjes, pasi që çereku i dytë përfundoi me 25-23 në të mirë të verdhezinjëve. Arian Callakaj kishte mundësinë për të shënuar tresh dhe të çojë Pejën në epërsi pas 20 minutave lojë, por s’qëlloi koshin dhe pjesa e parë u mbyllë me rezultat 44-47 në të mirë të bardhezinjëve nga Prizreni.

Dy lojtarë kanë shënuar pikë dyshifrore për Prizrenin në pjesë të parë, Musab Mala 11 dhe Ivan Koljevic 10, ndërsa te Peja Justin Davis ka dhënë 11 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga