Të gjitha lajmet

ERGIN GROSHA

Pse të mos befasojmë?!

Foto: KBPeja/fb

Pse të mos befasojmë?!

11 February, 2020 @23:58

Basketbollisti i Feronikelit, Ergin Grosha, që do të luajë kundër ish-skuadrës së tij në Final 8 të Kupës së Kosovës, Bashkimit, në deklaratën e tij para duelit ka thënë se ekipi i tij synon të befasojë.

Duke e ditur fuqinë e ekipit dhe synimin për të mbijetuar në stinorin e parë të skuadrës në Superligë, Grosha ka thënë se ekipi i tij do të tentojë më të mirën në debutimin e tyre në Final 8 të Kupës.

SKEMA e KUPËS

“Duke marrë parasysh që është pjesëmarrja e parë e klubit në Final 8, jemi shumë të motivuar për Kupë. Deri më tani kemi zhvilluar ndeshje shumë të mira dhe pse mos të jemi befasia e Kupës,” ka thënë Grosha për faqen zyrtare të FBK-së.

ORARI I NDESHJEVE

Feronikeli ndeshjen e tij në Final 8 të Kupës do ta zhvillojë kundër Bashkimit të Prizrenit në duelin që nis prej orës 16:30 në Mizahir Isma të Rahovecit.


VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga