Të gjitha lajmet

FINAL 4: YLLI - BASHKIMI

Radovic me Yllin bën mrekullinë, eliminon dy kampionët e fundit të Kosovës, arrin finalen

Foto: KBYlli/fb

Radovic me Yllin bën mrekullinë, eliminon dy kampionët e fundit të Kosovës, arrin finalen

13 February, 2020 @18:48

Pas eliminimit të kampiones aktuale dhe mbrojtëses së trofeut, Prishtinës, në çerekfinale, Ylli i drejtuar nga trajneri Dragan Radovic ka arritur të mposht edhe kampionin e parafundit të Superligës, Bashkimin, për të arritur finalen e madhe të Kupës së Kosovës.

Yjet e Yllit kanë shndërritur në parket sot, dhe me paraqitje të mirë në çerek të tretë ka fituar ndeshjen, pasi që prizrenasit nuk kanë arritur të kthehen në lojë sikurse në çerek të dytë dhe janë mposhtur 79-69 [24-12, 12-23, 18-11 dhe 23-23].

Samir Zekiqi

Për më tepër, kjo super arritje e Yllit është bërë as pa pushuar 24 orë lojtarët prej ndeshjes gjysmëfinale. Të rraskapitur, por me motiv fascinant.

SKEMA E KUPËS

Devonte Brown me 17 pikë ka qenë më efikasi te Ylli, ndërsa Egzon Kuqi dha 14 pikë të tjera në fitore. Me double-double kreu ndeshjen Jamal McKay, 10 pikë + 15 kërcime, ndërsa Samir Zekiqi dha 10 pikë e 5 kërcime në fitore.

Te Bashkimi vetëm treshja e huaj, Corey Ross, Stevie Clark dhe Terik Bridgeman dhanë pikë dyshifrore. I pari 18, i dyti 19, ndërsa i treti 16 pikë.

Ylli, në finale pret fituesin e duelit Rahoveci - Peja.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga