Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI - DRITA

Rahoveci lehtë ndaj Dritës, regjistron fitoren e parë

Rahoveci lehtë ndaj Dritës, regjistron fitoren e parë


18 September, 2021 @19:04

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi.

Rahoveci me lehtësi e mposhti Dritën me rezultat 99-73 në kuadër të xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në basketboll.

Nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes, kontrolli ishte te vreshtarët ku mas çdo çereku e ngriti epërsinë për ta regjistruar fitoren e parë të stinorit.

Nick Banyard me 26 pikë e 15 kërcime ishte më i miri te vreshtarët, kurse u ndihmua edhe nga Milik Yarbough me 24 pikë, 13 kërcime e 5 asistime.

Te Drita i huaji i posaardhur, Marcus Mayers ishte koshashënuesi më i dalluar me 23 pikë, kurse u veçua edhe Bardh Jakupi me 21 pikë e 12 kërcime.

TABELA AKTUALE

Në xhiron tjetër Rahoveci do të takohet me Pejën, kurse Drita e pret Trepçën.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga