Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: RAHOVECI - YLLI

Rahoveci përmbys epërsinë e kampionit në pjesë të parë

Rahoveci përmbys epërsinë e kampionit në pjesë të parë


10 September, 2022 @17:43

Me një angazhim të madh, Rahoveci ka arritur të përmbys epërsinë e Yllit të krijuar në çerek të parë të lojës dhe ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes në epërsi tripikëshe ndaj kampionëve aktual.

Pas çerekut të parë me 5 pikë dallim epërsi për suharekasit, vreshtarët janë rikthyer në lojë për 25-17 në çerek të dytë, për të mbyllë kështu pjesën e parë me 50-47.

Më efikasi te Rahoveci pas pjesës së parë është Jahii Carson me 15 pikë, ndërsa te Ylli më efikasi është treguar Henrik Sirko me 16 të shënuara.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga