Të gjitha lajmet

PËRMBLEDHJE

Real Madrid e Olympiacos pa humbje pas 4 xhirove

euroleague.net

Real Madrid e Olympiacos pa humbje pas 4 xhirove

28 October, 2017 @11:50

Dje përfundoi xhiroja e katërt në Euroleague.

Real Madridi dhe Olympiacosi, pas 4 xhirove ende nuk e shijuan humbjen, derisa pa fitore janë skuadrat: Anadolu Efes dhe Baskonia Vitoria Gasteiz.

Ndërsa kampioni aktual Fenerbahçe, pësoi humbjen e dytë në ndeshjen kundër Panathinaikosit që përfundoi me rezultat 70-68 në favor të skuadrës greke.

Në xhiron e pestë, lideri Real Madrid, do të përballet me Khimkin, derisa Olympiacosi do të shkojë si mysafirë të Barcelona.PARA NDESHJES KERASANI - BASHKIMI

Bashkimi takon Kerasanin në Prishtinë

Borozani/Arkiv

28 October, 2017 @11:29

Me fillim nga ora 20:00, Kerasan Prishtina dhe Bashkimi takohen në takimin e vetme të ditës së sotme në kuadër…

MEGASPORTS-LIPJANI

Lipjani mposht Megasportsin

KB Lipjani/ Arkiv

28 October, 2017 @0:15

Në duelin e Ligës së Parë të zhvilluar sot në Lipjan në kuadër të xhiros së tretë, skuadra e Lipjanit…

AHMET KANDEMIR

Kandemir: Ky është një hap i madh

27 October, 2017 @21:32

Trajneri i Sigal Prishtinës, Ahmet Kandemir, në deklaratën e tij pas fitores së madhe sonte ndaj Khimikut ukrainas ka thënë…

YLLI-PEJA

Ylli bëhet lider, fiton derbin ndaj Pejës

27 October, 2017 @21:21

Skuadra e Ylli ka arritur që të fitojë ndeshjen dramatike ndaj Pejës në hapje të xhiros së gjashtë të Superligës…

PJESA E DYTË: YLLI-PEJA

Ndeshja shkon në vazhdime

27 October, 2017 @20:56

Ka shkuar në vazhdime ndeshja ndërmjet Yllit e Pejës që po zhvillohet aktualisht në 13 qershori të Suharekës. Përkundër…

PJESA E PARÊ: YLLI - PEJA

10 pikë epërsi për Pejën

27 October, 2017 @19:58

Peja ka mbyllur pjesën e parë në duelin ndaj Yllit që po zhvillohet aktualisht me 10 pikë diferencë. 38-48…

REAL MADRID - BARCELONA

Real Madrid deklason Barcelonën

Foto: euroleague.net

13 December, 2018 @23:15

Kampioni i Euroleagues, Real Madrid, ka deklasuar Barcelonën në kryendeshjen e xhiros së dymbëdhjetë të Euroligës me rezultat 92-65. …

FENERBAHÇE - ARMANI MILANO

Fenerbahçe rreshton fitoret

Foto: euroleague.net

13 December, 2018 @21:37

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti fitoren e tetë rresht duke e mposhtur kampionin italian Armani Milano me rezultat 92-85. …

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (XI)

FOTO/ euroleague

12 December, 2018 @16:02

Qendra meksikane, Gustavo Ayon, për herë të dytë është shpallur lojtari i javës në Euroligë, kësaj radhe basketbollisti i Realit…

PANATHINAIKOS - FENERBAHCE

Fenerbahçe nuk gabon kundër Panathinaikos

FOTO/ euroleague

7 December, 2018 @22:54

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e mposhti Panathinaikosin me rezultat 69-81. Edhepse ndeshja përfundoi me 12 pikë epërsi, deri në gjysmën…

BASKONIA - CSKA

CSKA Moska befasohet edhe nga Baskonia

FOTO / euroleague

7 December, 2018 @22:46

Gjigandi rus CSKA Moska, pas disfatës kundër Buducnostit, u befasua edhe kundër Baskonias, duke u mposhtur me rezultat 76-73. Alec…

Të gjitha lajmet nga Euroleague