Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

30 September, 2019 @19:03

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka treguar synimet e skuadrës për faqen zyrtare të FBK-së.

Edhe pse kemi filluar me vonesë përgatitjet, shpresojmë se do të përgatitemi sa më mirë për këtë edicion të Superligës.

Sa i përket synimeve, shpresojmë të hyjmë në Play-off dhe të mbërrijmë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.”

TABELA AKTUALE

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit pësoi nga Peja, derisa në xhiron e dytë do të përballet me Prishtinën.

ILIR SELMANI

Trepça synon që me Torcidën t’i kalojë më lehtë duelet

TOPSPORTI / A.P

30 September, 2019 @14:25

Trajneri i Trepçës, Ilir Selmani, për faqen zyrtare të FBK-së u shpreh për synimet dhe vështirësitë e klubit mitrovicas. “Përgatitjet…

PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

29 September, 2019 @23:33

Kampionia aktuale e Superligës, Prishtina, sonte pësoi humbje nga Rahoveci me rezultat 74-61. Përforcimet e Prishtinës, në ndeshjen kundër…

RAHOVECI

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

29 September, 2019 @23:18

Skuadra e Rahovecit, sonte e mposhti Prishtinën me rezultat 74-61. Përforcimi kroat Jure Gunjina ishte më i miri në parket…

PRIZRENI

Si debutuan përforcimet e Prizrenit?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 September, 2019 @22:48

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit 2019/20, pësoi ndaj Pejës me rezultat 70-78. Më i miri te skuadra…

PEJA

Si debutuan përforcimet e Pejës?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 September, 2019 @22:37

Në ndeshjen e rikthimit në elitën e basketbollit kosovar, skuadra e Pejës e mposhti Prizrenin me rezultat 70-78 në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga