Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

30 September, 2019 @19:03

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka treguar synimet e skuadrës për faqen zyrtare të FBK-së.

Edhe pse kemi filluar me vonesë përgatitjet, shpresojmë se do të përgatitemi sa më mirë për këtë edicion të Superligës.

Sa i përket synimeve, shpresojmë të hyjmë në Play-off dhe të mbërrijmë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.”

TABELA AKTUALE

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit pësoi nga Peja, derisa në xhiron e dytë do të përballet me Prishtinën.

PRIZRENI STATS

Canada me mesatare mbi 20 te Prizreni

TOPSPORTI / A.P

26 April, 2020 @0:38

Koshashënuesi më i mirë te Prizreni në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, ishte Malcolm Canada. Canada luajti vetëm në…

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i…

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në…

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

BASHKIMI STATS

Terik Bridgeman me mbi 200 kërcime te Bashkimi

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2020 @23:50

I vetmi që e kaloi shifrën e 200 kërcimeve te Bashkimi këtë stinor ishte amerikani Terik Bridgeman. Bridgeman në 22…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga