Të gjitha lajmet

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

Rondo transferohet te Pelicansi

16 July, 2017 @11:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans.

Rondon e kërkonin edhe skuadrat Lakers e Knicks, derisa 31 vjeçari ka nënshkruar me Pelicansat kontratë një vjeçare dhe do të jetë bashkëlojtar me yje si Anthony Davis e DeMarcus Cousins.

Vitin e kaluar, Rajon Rondo me Chicago Bullsin luajti në 69 ndeshje dhe arriti një mesatare prej 7.8 pikëve, 6.7 asistime dhe 5.1 kërcimeve për ndeshje.AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 July, 2017 @21:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës nuk i kanë bërë…

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 July, 2017 @21:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes Shqipërisë dhe IRJ Maqedonisë sot në Europianin U20 që po…

IRJ MAQEDONIA - BULLGARIA

Rivali i Kosovës, mposht Bullgarinë në miqësore

sport.mk

15 July, 2017 @21:25

Derisa Kosova është mposhtur nga Austria në miqësoren e sotme të zhvilluar në Kapfenberg, rivali i Kosovës në parakualifikime…

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 July, 2017 @12:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë sot në Euro U20 të divizionit B, duke e mposhtur

TRANSFER

Jonathon Simmons kalon te Orlando

15 July, 2017 @8:32

Me ardhjen e Rudy Gayit te San Antonio Spurs, Jonathon Simmons i iku konkurrencës dhe u transferua te Orlando…

WIZARDS - CELTICS

E shtata për Bostonin

FOTO / nba

13 December, 2018 @10:58

Boston Celtics, duke e mposhtur në vazhdime Washington Wizardsin me rezultat 125-130, e regjistroi fitoren e shtatë rresht. Në këtë…

MAVS - HAWKS

Doncic fitues në duelin e rookie-ve

FOTO / nba

13 December, 2018 @10:38

Në duelin e rookive në mes të Luka Doncic dhe Trae Young, fitues doli skuadra e Doncicit Dallas Mavericks, duke…

WARRIORS - RAPTORS

Toronto pa yje, bindshëm ndaj Warriorsave

13 December, 2018 @10:16

Skuadra kanadeze Toronto Raptors, arriti ta mposht Golden State Warriorsin me rezultat 93-113 në Oracle Arena. Kahwi Leonard nuk luajti…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

Të gjitha lajmet nga NBA