Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ADIS BECIRAGIC

Sa më shumë luajmë bashkë, aq më të mirë po bëhemi

Sa më shumë luajmë bashkë, aq më të mirë po bëhemi


27 October, 2021 @23:40

Trajneri i Yllit Adis Beciragic ka lëvdëruar lojën e ekipit të tij, por vetëm në pjesë të dytë, ndërsa ka përmendur një lojtar që ka ngritur jashtëzakonisht motivimin e skuadrës me të hyrë në lojë.

“Sa më shumë po luajmë bashkë aq më të mirë po bëhemi,” ka thënë fillimisht trajneri boshnjak i Yllit, duke u ndërlidhur me serinë e fitoreve të skuadrës, që tashmë ka shënuar të katërtën në pesë ndeshjet e fundit.

“Në pjesë të dytë kemi qenë me të vërtetë ekip i fortë, gjë që s’mund ta them për pjesën e parë që e luajtëm shumë butë. Më duhet të përmend edhe [Ardit] Pepaj që ka ngritur ekipin me të hyrë në lojë, shtoi motiv në skuadër, ndikoi pozitivisht në lojë,” ka thënë ai.

Seria e mirë e kapur nga Ylli tashmë ka bërë që skuadra edhe të ngritet në renditje, ndërsa pas startit befasues prej 0-3, suharekasit tashmë janë në bilansin 4-4.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga