Të gjitha lajmet

FERONIKELI - ISTOGU

Shifra e tretë më e lartë, Istogu deri nesër lider

FOTO / Istogu

Shifra e tretë më e lartë, Istogu deri nesër lider


26 January, 2021 @18:31

Skuadra e Istogut e hapi pjesën e dytë të stinorit në Ligën e Parë, me një fitore të lehtë ndaj Feronikelit.

Nga minuta e parë e deri në fund, Istogu e dominoi ndeshjen dhe në fund e mposhti kundërshtarin me rezultat 49-111.

111 pikët e shënuara ishin shifra e tretë më lartë sivjet në Ligën e Parë. Më herët AS Prishtina kishte shënuar 111 pikë  kundër Prishtinës së Re, derisa rekordin aktual është duke e mbajtur Drita me 113 pikë pikërisht kundër Feronikelit.

Gjashtë basketbollistë shënuan pikë dyshifrore te Istogu. Prej tyre u dalluan Diamant Shabani me 16 pikë, 9 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer, Labinot Kelmendi me 15 pikë dhe Terrick Philips me 14 pikë të tjera.

Te Feronikeli i vetmi që u dallua ishte Edison Ibrahimi me 17 pikë.

TABELA AKTUALE

Istogu me një ndeshje më shumë ngritet në krye të tabelës së paku deri nesër, me bilanc prej 8 fitoreve e 2 humbjeve, kurse Feronikeli ka bilanc prej 3 fitoreve e 7 humbjeve.


FERONIKELI - ISTOGU

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

26/01/21 @ 18:01

FERONIKELI - ISTOGU

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

26/01/21 @ 17:37

FERONIKELI - ISTOGU

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

26/01/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

KURIOZITET

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

FBK Superliga

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

26/01/21 @ 16:56

NBA ALL STAR 2021

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

NBA

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

26/01/21 @ 10:57

FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

FERONIKELI - ISTOGU

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

26/01/21 @ 18:01

FERONIKELI - ISTOGU

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

26/01/21 @ 17:37

FERONIKELI - ISTOGU

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

26/01/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

XHIROJA 10

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

25/01/21 @ 22:53

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

15/01/21 @ 18:27

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Liga e Parë/Transfere

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15/01/21 @ 15:54


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë