Të gjitha lajmet

YLLI - VËLLAZNIMI

Shkëlqen Bunjaku, Ylli mposhtë Vëllaznimin pas vazhdimeve

TOPSPORTI / A.P

Shkëlqen Bunjaku, Ylli mposhtë Vëllaznimin pas vazhdimeve


15 November, 2020 @15:33

Me fitore të vendasve është mbyllur ndeshja e sotme e luajtur mes Yllit dh Vëllaznimit në Suharekë.

Ndeshja mes skuadrave ishte mjaft e fortë dhe për t’u caktuar fituesi u desh të luheshin edhe vazhdimet, me kohën e rregullt që përfundoi baraz. E pas vazhdimeve, triumfoi Ylli, që ndeshjen në fund e mbylli me fitore 87-74.

TABELA AKTUALE

Suharekasit ishin më të mirë se gjakovarët në tre çerekët e parë, mirëpo një çerek i fundit fantastik bëri që gjakovarët ta dërgonin ndeshjen në ‘overtime’. Çereku i fundit mes skuadrave u mbyll 9-25 për Vëllaznimin dhe kështu skuadrat shkuan në 5-minutëshin shtesë.

E aty, dukshëm më e mirë ishte skuadra e Yllit, që shënoi plot 17 pikë dhe pësoi vetëm 4, për ta mbyllur ndeshjen me fitore 87-74.

Valon Bunjaku me triple-double ishte fantastik te Ylli. Ai luajti me 19 pikë, 12 kërcime e 11 asistime, ndërkohë që pikëdyshifrore patën edhe Cady John (17), Egzon Kuqi (14), Samir Zekiqi (11) dhe Daniel Regis (10). Ky i fundit shtoi edhe 12 kërcime për double-double personal.

Te Vëllaznimi shkëlqeu Christopher Hortman me 30 pikë, 19 kërcime e 7 asistime, derisa pikë dyshifrore pati edhe Roni Koshi (18).

Xhiron që vjen, Yllin e pret Peja, kurse Vëllaznimi i shkon Prishtinës në kryeqytet.

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga