Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

29 September, 2019 @23:33

Kampionia aktuale e Superligës, Prishtina, sonte pësoi humbje nga Rahoveci me rezultat 74-61.

Përforcimet e Prishtinës, në ndeshjen kundër Rahovecit nuk ishin në nivel të duhur.

Asnjëri nga përforcimet e Prishtinës nuk arriti të shënojë pikë dyshifrore.

Shea Feehan prej tyre ishte më i miri me 7 pikë, kurse Jonathan Wade luajti me 2 pikë e 1 kërcim dhe Jonathan Janssen me 0 pikë e 1 top të humbur.

RAHOVECI

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

29 September, 2019 @23:18

Skuadra e Rahovecit, sonte e mposhti Prishtinën me rezultat 74-61. Përforcimi kroat Jure Gunjina ishte më i miri në parket…

PRIZRENI

Si debutuan përforcimet e Prizrenit?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 September, 2019 @22:48

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit 2019/20, pësoi ndaj Pejës me rezultat 70-78. Më i miri te skuadra…

PEJA

Si debutuan përforcimet e Pejës?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 September, 2019 @22:37

Në ndeshjen e rikthimit në elitën e basketbollit kosovar, skuadra e Pejës e mposhti Prizrenin me rezultat 70-78 në…

EKSKLUZIVE

Hajrizi flet ekskluzivisht për lëndimin

29 September, 2019 @21:39

Ylli i Pejës, Drilon Hajrizi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka folur për lëndimin e tij. Ashtu siç u…

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci i hakmirret Prishtinës

29 September, 2019 @21:06

Kampionia aktuale e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, e nisi sitnorin 2019/20 me humbje. Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga