Të gjitha lajmet

OLIMPIA MILAN - BARCELONA

S’ka të pamposhtur në Euroleague

FOTO / Euroleague

S’ka të pamposhtur në Euroleague

1 November, 2019 @22:46

Me fitoren e sontme të Olimpia Milanit ndaj Barcelonës, nuk ka më skuadër të pamposhtur në Euroleague.

Milani e mposhti Barcelonën me rezultat 83-70.

Rolin kryesor në fitoren e skuadrës nga Italia luajti Sergio Rodriguez. Ai u dallua me 17 pikë e 7 asistime, derisa mori ndihmë edhe nga Vladimir Micov me 16 pikë dhe Luis Scola me 14 pikë të tjera.

Te Barcelona koshashënuesi më i mirë ishte Brandon Davies me 15 pikë.

Që të dyja skuadrat kanë bilanc nga 5 fitore e 1 humbje. Në xhiron tjetër Milani takohet me Baskonian, kurse Barcelona me Zalgirisin.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague