Të gjitha lajmet

FERNERBAHÇE - ZALGIRIS KAUNAS

Për 2 min, Feneri humb ndeshjen që e kishte në duar

Për 2 min, Feneri humb ndeshjen që e kishte në duar

1 November, 2019 @21:36

Një fund dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Fenerbahçes dhe Zalgiris Kaunas.

Fenerbahçe ishte shumë afër ta festonte fitoren e dytë, por me një seri prej 10-0, nga skuadra lituaneze Zalgiris në dy minutat e fundit të ndeshjes, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 76-79.

Marius Grigonis me 19 pikë dhe Zach Leday me 16 pikë, ishin të vetmit që shënuan pikë dyshifrore te skuadra e trajnerit Sarunas Jasikevicius, derisa te Feneri nuk mjaftuan 29 pikët e yllit françez Nando De Colo.

Zalgiris e balancoi bilancin me 3 fitore e 3 humbje, kurse Fenerbahçe është duke kaluar në një fazë jo të mirë. Ata aktualisht kanë 1 fitore dhe 5 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague