Të gjitha lajmet

PANATHINAIKOS 86-70 ANADOLU EFES

Panathinaikos i rikthehet fitoreve

Foto: Euroleague.net

Panathinaikos i rikthehet fitoreve

31 October, 2019 @22:43

Skuadra greke, Panathinaikos, iu është rikthyer fitoreve pas humbjes ndaj Khmikit.

Në këtë xhiro grekët mposhtën Anadolu Efesin me rezultat 86-73, duke ia shkaktuar humbjen e dytë turqve.

Lojtari më efikas tek vendasit ishte Tyrese Rice duke shënuar 18 pikë, derisa për mysafirët më efikasi ishte Shane Larkin me 28 pikë.

Në ndeshjen tjetër të mbrëmjes që u zhvillua në Beograd, Crvena Zvezda mposhti Khimkin me rezultat 90-78 duke ia shkaktuar humbjen e dytë, derisa kjo ishte fitorja e dytë për vendasit.

 

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague