Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Sot finalja e Kupës në Ligën e Parë

Sot finalja e Kupës në Ligën e Parë


5 February, 2021 @9:39

Sot do të shpallet fituesi i Kupës së Kosovës në Ligën e Parë.

Në finale do të përballen Drita me AS Prishtinën nga ora 13:00.

Drita në gjysmëfinale e mposhti Istogun me rezultat 64-69, kurse AS Prishtina triumfoi ndaj Marigona Hill Prishtinën me rezultat 72-73.

Skuadra gjilanase e përforcuar kërkon Kupën, derisa AS Prishtina në këtë ndeshje edhe pse do të jenë me mungesa të Don Polloshkës dhe Rron Kurtit, kërkojnë Kupën gjithashtu.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

AS Prishtina stinorin e kaluar ishte finalist dhe pësoi nga Vëllaznimi.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë