Të gjitha lajmet

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

13 May, 2018 @23:58

Boston Celtics
Cleveland Cavaliers
Boston Celtics 108 : 83 Cleveland Cavaliers
Jaylen BROWN 23 pikë Kevin LOVE 17 pikë

TD Garden
Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë finale në Konferencën Lindore në NBA. Skuadra e Bostonit, përkundër mungesave të yjeve si Irving e Hayward, zhvilloi një paraqitje fenomenale përgjatë gjithë ndeshjes dhe takimin e sontëm e mbylli me fitore 108-83. Befasisht, ndeshja nuk pati fare histori, me vendasit që pothuajse gjatë gjithë kohës kishin epërsi mbi 20 pikëshe, ndërsa mysafirët nga Ohio 'shenja jete' shfaqën vetëm në fundin e çerekut të tretë dhe fillimin e çerekut të katërt, kur disavantazhin e ngushtuan deri në 14 pikë, mirëpo Bostoni nuk lejoi befasi dhe me mbrojtje agresive e sulm efikas, arriti ta mbyllë ndeshjen me plot 25 pikë epërsi. SKEMA DREJT FINALES Si rrallëherë, për Clevelandin paraqitje të 'zbehtë' zhvilloi lideri LeBron James, i cili u neutralizua pothuajse totalisht nga mbrojtja perfekte e organizuar nga Brad Stevens, trajneri i Bostonit, i cili po vazhdon të impresionojë në drejtimin e skuadrës kelte. Sa i përket paraqitjeve individuale, më i dalluari te Bostoni sonte ishte Jaylen Brown me 23 pikë, 8 kërcime e 1 asistim, i ndihmuar edhe nga Marcus Morris me 21 pikë e 10 kërcime dhe Al Horford me 20 pikë, 4 kërcime e 6 asistime. Te Cavs u veçua Kevin Love me 17 pikë, 8 kërcime e 3 asistime. Ndeshja e dytë e serisë luhet përsëri në 'TD Garden' më 16 maj me fillim nga ora 02:30.

NDESHJA 5 FINALE: TIRANA-TEUTA

Tirana mbron titullin kampion

Foto: FSHB/fb

13 May, 2018 @20:46

Ndeshja e pestë e serisë finale në kampionatin shqiptar i takoi Tiranës, që sonte mposhti Teutën për herë të tretë…

FINALJA 1: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina s’rikthehet, Bashkimi fiton

12 May, 2018 @20:51

Një çerek i katërt i shkëlqyer i Sigal Prishtinës ka bërë që përkundër epërsisë së madhe të Bashkimit, bardhekaltërit kampionë…

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina zbut epërsinë e Bashkimit

12 May, 2018 @20:20

Prishtina është këndellur në çerek të tretë të ndeshjes, pas atij të dytit ku nuk arriti të shënojë më shumë…

PJESA E PARË: PRISHTINA-BASHKIMI

Epërsi dyshifrore pas pjesës së parë

12 May, 2018 @19:47

Kanë përfunduar 20 minutat e para të ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Pjesa e parë përfundoi me…

ÇEREKU I: PRISHTINA-BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas çerekut të parë

12 May, 2018 @19:26

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Bashkimi ka mbyllur në epërsi këtë…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Prishtina-Bashkimi

BOROZANI/Arkiv

12 May, 2018 @19:14

Ka nisur ndeshja e parë e serisë finale të PlayOffit të Superligës, derisa ekipet janë paraqitur me këto pesëshe në…

SUNS - CELTICS

Prej minus 22 pikë, në fitore

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @10:15

Skuadra më e trofeshme në NBA, Boston Celtics, pas vazhdimeve arriti ta mposhtë Phoenix Sunsin me rezultat 109-116. Përqindja shumë…

THUNDER - ROCKETS

Në formë edhe pa Westbrookun

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @10:07

Forma fenomenale e Oklahoma City Thunderit vazhoi edhe në ndeshjen kundër Houstonit. Fitoren e shtatë rresht Oklahoma e regjistroi kundër…

WARRIORS - BUCKS

Bucks show në Oracle Arena

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @9:58

Milwaukee Bucks, arriti ta mposht kampionin aktual Golden State Warriors në Oracle Arena me rezultat 111-134. Me lojë të bukur…

LAKERS - T-WOLVES

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

FOTO/ nba.com

8 November, 2018 @10:42

Me performancën fenomenale të super yllit LeBron James, Lakers e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 114-110. LeBron Jamesi në këtë…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

Të gjitha lajmet nga NBA