Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVEC

Takianos vazhdon me Rahovecin

Takianos vazhdon me Rahovecin


29 July, 2021 @10:05

Rahoveci do të vazhdojë me trajnernin nga stinori i kaluar, Fotis Takianos. Skuadra ka zyrtarizuar dje rikthimin e trajnerit grek, për të cilin ka thënë se do të nxjerrë më të mirën nga ekipi i vreshtarëve.

Rahoveci në stinorin e kaluar është mposhtur nga Golden Eagle Ylli në gjysmëfinale të PlayOffit 3-2, ndërsa nga rivali i njëjtë u eliminua edhe në Kupë të Kosovës, në gjysmfinale. Gjysmëfinalja tjetër e humbur e Rahovecit ka qenë nga Peja, në kuadër të Ligës Unike.

takianos

Takianos, që më parë pos Rahovecit ka drejtuar edhe Bashkimin, dallohet si një trajner i përkushtuar dhe punon mjaft me ekipin.

“Siç e kemi thënë edhe në përmbyllje të edicionit, se kur ia dhamë lamtumirën, ai nuk kishte pranuar. Thellë-thellë brenda vetes dinte se do të bashkoheshim sërish. Ashtu edhe ndodhi. Klubi ka kënaqësinë të njoftoj marrëveshjen me trajnerin Fotis Takianos. Në edicionin e ri ai do të bëjë më të mirën për ngjyrat bardhekaltër nga “Mizahir Isma,” ka shkruar ndër të tjera në njoftimin e klubit.


KOSOVA - MESHKUJT

Më 20 gusht Kosova kupton rivalët

Përfaqësuesja/International

Më 20 gusht Kosova kupton rivalët

29/07/21 @ 09:39

TRAJNERI

Igor Kokoskov ndahet me Fenerbahçen, shkon në NBA

NBA/Euroleague/Transfere

Igor Kokoskov ndahet me Fenerbahçen, shkon në NBA

28/07/21 @ 01:23

PRISHTINA

Meriton Ismaili mbetet në fole

FBK Superliga

Meriton Ismaili mbetet në fole

27/07/21 @ 19:31

QENDRA PRIZRENASE

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/Transfere

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

27/07/21 @ 17:05

KOSOVA (F)

Alexis Tolefree në Top-5 të Evropianit

Përfaqësuesja

Alexis Tolefree në Top-5 të Evropianit

26/07/21 @ 11:49

KOSOVA U20

Kosova U20 e fundit në Evropianin e shteteve sfiduese

Përfaqësuesja

Kosova U20 e fundit në Evropianin e shteteve sfiduese

25/07/21 @ 17:17

PRISHTINA

Meriton Ismaili mbetet në fole

FBK Superliga

Meriton Ismaili mbetet në fole

27/07/21 @ 19:31

QENDRA PRIZRENASE

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/Transfere

Idoll Pallushi përforcon NewBasketin

27/07/21 @ 17:05

TRANSFER

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

FBK Superliga

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

25/07/21 @ 16:25

DREJTPËRDREJTË

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

24/07/21 @ 15:14

POZITAT PERFUNDIMTARE

Kosova përballet me Luksemburgun

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përballet me Luksemburgun

23/07/21 @ 15:22

SUPERLIGA

Edmond Kryeziu afër rikthimit

FBK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Edmond Kryeziu afër rikthimit

23/07/21 @ 13:15

PRISHTINË

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

FBK Superliga/Transfere

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

23/07/21 @ 12:17

AMERIKANI NË ITALI

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

FBK Superliga/Transfere

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

23/07/21 @ 11:12

FIBA EURO CHALLENGERS U-20

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

22/07/21 @ 20:00

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga