Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI

Igor Kokoskov ndahet me Fenerbahçen, shkon në NBA

Igor Kokoskov ndahet me Fenerbahçen, shkon në NBA


28 July, 2021 @1:23

Trajneri i deritashëm i Fenerbahçes, Igor Kokoskov, ka ndarë rrugët me ekipin e tij, pasi që ka vendosur t’i ndihmojë Jason Kiddit te Dallas Mavericks në NBA.

Klubi basketbollistik i Fenerbahçes ka zyrtarizuar njoftimin, që përfolej qe disa javë, duke bërë të ditur se ndarja është bërë me marrëveshje të dyanshme.

Nën drejtimin e Kokoskovit Fenerbahçe humbi PlayOffin në Euroleague nga CSKA Moska, ndërsa në finalen e Superligës turke u mposht nga Anadolu Efes.


 
Të gjitha lajmet nga NBA