Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar


Teksti: FBK

30 December, 2021 @21:33

Sot ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave.

Skuadrat kanë bërë përforcime varësisht nga synimet që kanë dhe në vazhdim të garave pritet një stinor shumë interesant dhe rivalizues.

Sigal Prishtina, Peja dhe Trepça janë përforcuar me nga një basketbollist të huaj.

Edhe Bashkimi në konkurrencën e femrave ka bërë disa përforcime, që i bën garat edhe më interesante në Superligën e Femrave, kurse Prishtina u përforcua me një lojtare të huaj.

Përforcimet:

Sigal Prishtina

Dren Dedushaj Bryant University, SHBA

Donat Rexhepi SHBA

Kenneth Brown Jr     SHBA

Bashkimi

Alban Veseli

Edison Krasniqi

Ensar Muriqi    


Peja

Caribay Padilla Edgar Meksikë

Fatlind Shoshi Belgjikë

Trepça

Wright Ryan Bradley Universitet Yugra Surgut, Rusia

Prizreni-16

Besmir Memaj  

Rahoveci

Edmond Kryeziu

LIGA E PARË 

ISTOGU

Samuele E Taylor III SHBA

Burim Maxharaj

AS PRISHTINA

Altin Selmancena

VUSHTRRIA

Ergyn Rushiti LD

PRISHTINA E RE

Don Polloshka AS Prishtina

Dion Haxhosaj AS Prishtina

Mergim Jakupi Rahoveci

MARIGONA HILL PRISHTINA

Enver Memqaj BiH

Donat Rexhepi LD

Ermal Bojku Borea

DARDANET

Ernest Gegaj Borea

Drilon Shala   LD

Shpat Syla     LD

NEW BASKET

Visar Ejupi     LD

Leutrit Morina   LD

Enes Huduti

FERONIKELI

Ermal Mala

Roni Kastrati

Lindi Shehu

Fisnik Juniku

Denis Rabushaj

Taulant Dupa    

Femrat

BASHKIMI

Aulona Muhadri Prishtina

Sihana Ramoja Penza

Klea Gashi

Yllza Uka Prishtina

Merisa Bilalli Prishtina

PRISHTINA

Tynice Nicole Martin Hogsbo –Suedi

Edona Pepiqi

VËLLAZNIMI

Dea Çejku

Festa Bicurri

UNITED BASKETBALL

Melita Luci Penza

PEJA 03

Gresa Berisha Penza

Arbesa Berisha Penza

Erza Ulnikaj Penza

Sara Vraniqi LD

Eriona Krasniqi LD

Rea Ukaj LD

Orgesa Berisha

LIGA E DYTË 

KOSOVARI

Drin Makolli    

MEGASPORT

Besmir Memaj LD

Enes Huduti     LD  

GJAKOVA

Ermal Mala LD

Lindi Shehu

Diar Canhasi LD


RAHOVECI

Edmond Kryeziu rikthehet te ish-skuadra

FBK Superliga/Transfere

Edmond Kryeziu rikthehet te ish-skuadra

30/12/21 @ 21:04

RAHOVECI

Rahoveci ndahet me trajnerin Serhat Sehit

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci ndahet me trajnerin Serhat Sehit

30/12/21 @ 20:58

BASHKIMI

Zyrtare: Alban Veseli kalon te Bashkimi

FBK Superliga

Zyrtare: Alban Veseli kalon te Bashkimi

30/12/21 @ 19:08

REKORD

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe

NBA

Historike! Stephen Curry me 3000 treshe

29/12/21 @ 19:12

NEW BASKET

Leurit Morina transferohet te New Basketi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Leurit Morina transferohet te New Basketi

29/12/21 @ 15:23

PRISHTINA

Për Vitin e Ri Prishtina me  përforcim amerikan

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Për Vitin e Ri Prishtina me përforcim amerikan

29/12/21 @ 14:39

PRIZRENI

Prizreni shton në skuadër amerikanin Robert McCoy

FBK Superliga/Transfere

Prizreni shton në skuadër amerikanin Robert McCoy

31/12/21 @ 14:22

RAHOVECI

Edmond Kryeziu rikthehet te ish-skuadra

FBK Superliga/Transfere

Edmond Kryeziu rikthehet te ish-skuadra

30/12/21 @ 21:04

RAHOVECI

Rahoveci ndahet me trajnerin Serhat Sehit

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci ndahet me trajnerin Serhat Sehit

30/12/21 @ 20:58

BASHKIMI

Zyrtare: Alban Veseli kalon te Bashkimi

FBK Superliga

Zyrtare: Alban Veseli kalon te Bashkimi

30/12/21 @ 19:08

NEW BASKET

Leurit Morina transferohet te New Basketi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Leurit Morina transferohet te New Basketi

29/12/21 @ 15:23

PRISHTINA

Për Vitin e Ri Prishtina me  përforcim amerikan

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Për Vitin e Ri Prishtina me përforcim amerikan

29/12/21 @ 14:39

KUPA E KOSOVËS

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Dy derbi në Final 8, hidhet shorti për çerekfinale

29/12/21 @ 12:22

SUPERLIGA

Besnik Azemi afër Superligës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Besnik Azemi afër Superligës

27/12/21 @ 14:40

NË PJESËN VJESHTORE

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

FBK Superliga

Dardan Berisha, koshashënuesi më i mirë i Superligës

26/12/21 @ 12:22

ACADEMIC PLOVDIV - PRISHTINA

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina fiton në Bullgari, 5 fitore rresht në BIBL

22/12/21 @ 18:16


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga