Të gjitha lajmet

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (X)

FOTO/ euroleague.net

TOP 10-shja e Euroligës (X)

5 December, 2018 @13:03

Basketbollisti i Olympiacosit, Zach LeDay me paraqitjen e tij kunder Buducnost është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së dhjetë në Euroleague nga eurobasket.com.

Amerikani në fitoren e skuadrës së tij luajti me 28 pikë e 8 kërcime.

Në top 10-shën e xhiros së dhjetë hyjnë edhe:

2. Brandon Davies i Zalgirisit – 27 pikë dhe 10 kërcime.

3. James Gist i Panathinaikos – 19 pikë dhe 9 kërcime.

4. Will Clyburn i Cska Moskas – 18 pikë dhe 6 kërcime.

5. Adam Hanga i Barcelonas – 16 pikë, 6 kërcime dhe 2 asistime.

6. Anthony Gill i Khimkit – 21 pikë, 5 kërcime dhe 2 asistime.

7. Arturas Gudaitis i AX Armanit – 16 pikë dhe 7 kërcime.

8. Marko Guduric i Fenerbahces – 13 pikë, 5 kërcime dhe 4 asistime.

9. Facundo Campazzo i Real Madrid – 23 pikë dhe 2 asistime.

10. Keith Langford i Panathinaikos – 17 pikë, 6 kërcime dhe 5 asistime.DALLAS - PORTLAND

Doncic përsëri në skenë

FOTO/ nba.com

5 December, 2018 @10:14

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, përsëri luajti rolin kryesor të skuadrës në fitore. Dallasi e mposhti Portlandin me…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

XHIROJA E RADHËS

Përcaktohen terminet pas pushimit

TOPSPORTI/ A. P.

4 December, 2018 @20:16

Pas pushimit që bënë ekipet e Superligës për shkak të ndeshjeve të reprezentacionit të Kosovës, tashmë janë përcaktuar terminet për…

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot,…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

PARAQITET PËR REGJISTRIM

Prizreni regjistron Wallerin

4 December, 2018 @14:21

Skuadra që sivjet po kalon stinorin e parë në Superligës, KB Prizreni, ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan…

SFERA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina forcon pozitën e tretë

2 December, 2018 @23:19

Nënkampionja e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti me lehtësi Sferën me rezultat 45-89. Prishtina gjatë tërë ndeshjes…

DRITA (F) - TREPÇA (F)

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e 4

2 December, 2018 @23:08

Skuadra mitrovicase e femrave të Treçës, duke e mposhtur Dritën me rezultat 41-63, e përfundoi stinorin vjeshtor me fitore. Më…

BARCELONA - FENERBAHCE

Fenerbahçe në krye të tabelës

FOTO/ euroleague.net

30 November, 2018 @23:21

Nënkampioni i Euroleagues, me fitoren e sontme kundër Barcelonës, u vendos në krye të tabelës. Fenerbahçe e mposhti Barcelonën me…

BUDUCNOST - CSKA

Buducnost befason CSKA Moskën

FOTO/ euroleague.net

23 November, 2018 @22:54

Befasia e xhiros IX në Euroleague erdhi sonte nga skuadra e Buducnostit, e cila e mposhti gjigandin rus CSKA Moskën…

MACCABI TEL AVIV - FENERBAHCE

Për 4 pikë triumfojnë

FOTO/ euroleague.net

22 November, 2018 @22:44

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, me vështirësi e mposhti Maccabi Tel Avivin me rezultat 70-74. Ndeshja deri kah mesi i çerekut…

OLYMPIACOS - REAL MADRID

Spanoulis rrënon Realin

FOTO/ euroleague.net

22 November, 2018 @22:28

Humbja e parë në stinorin 2018/19 e kampionit aktual të Euroleagues, Real Madridit, erdhi në ndeshjen kundër Olympiacosit. Real Madridi…

ZALGIRIS - BARCELONA

Mysafirët fitojnë në vazhdime

FOTO/ euroleague.net

16 November, 2018 @21:59

Vazhdon ecuria e fitoreve te Barcelona. Blaugranasit fitoren e radhës e arritën vetëm pas vazhdimeve, duke e mposhtur Zalgrisin me…

Të gjitha lajmet nga Euroleague