Të gjitha lajmet

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon se Lakersi do të bëhet kampion sivjet me LeBron Jamesin.

Pyetjes, a do të fitojë titullin LA Lakers, Bryant iu përgjigj:

Sigurisht që do të fitojnë. Ata kanë vendosshmëri në skuadër. Kanë talent dhe në fund do të shpallen kampionë, ndërsa në fund do të qeshen të gjithë me tifozët e Golden State Warriorsit,” kanë qenë fjalët e Bryant, shkruan nba.com.

TABELA AKTUALE

Los Angeles Lakers aktualisht ka bilanc prej 14 fitoreve e 9 humbjeve dhe gjenden në pozitën e pestë në Konferencën Perëndimore.XHIROJA E RADHËS

Përcaktohen terminet pas pushimit

TOPSPORTI/ A. P.

4 December, 2018 @20:16

Pas pushimit që bënë ekipet e Superligës për shkak të ndeshjeve të reprezentacionit të Kosovës, tashmë janë përcaktuar terminet për…

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot,…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

PARAQITET PËR REGJISTRIM

Prizreni regjistron Wallerin

4 December, 2018 @14:21

Skuadra që sivjet po kalon stinorin e parë në Superligës, KB Prizreni, ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan…

SFERA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina forcon pozitën e tretë

2 December, 2018 @23:19

Nënkampionja e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti me lehtësi Sferën me rezultat 45-89. Prishtina gjatë tërë ndeshjes…

DRITA (F) - TREPÇA (F)

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e 4

2 December, 2018 @23:08

Skuadra mitrovicase e femrave të Treçës, duke e mposhtur Dritën me rezultat 41-63, e përfundoi stinorin vjeshtor me fitore. Më…

VUSHTRRIA (F) - PENZA (F)

Vashat e Penzës pa problem

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @23:05

Vashat e skuadrës pejane, Penza, e mposhtën bindshëm skuadrën e Vushtrrisë me rezultat 38-89. Penza stinorin vjeshtor e mbylli në…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi në ndjekje të kreut

2 December, 2018 @21:58

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, e kaloi pa problem pengesën e Vushtrrisë, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 66-88. Atik Koshi…

DON BOSKO - UNITED BASKETBALL

Fitore me vlerë Play Offi nga skuadra e Spaqit

2 December, 2018 @21:42

Një fitore e lehtë por me vlerë të madhe shënoi dje skuadra e Don Boskos, duke e mposhtur United Basketballin…

PRISHTINA E RE - PENZA

Prishtina e Re lehtë ndaj Penzës

2 December, 2018 @21:37

Skuadra e trajnerit Albert Sylejmani, Prishtina e Re, e mposhti Penzën me rezultat 87-68. Luftim Cikaqi ishte më i…

DRITA - FERONIKELI

Feronikeli kampion vjeshtor

TOPSPORTI

2 December, 2018 @21:33

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, e mbylli stinorin vjeshtor pa humbje. Viktima e radhës ishte Drita, që e mposhtën me rezultat…

LAKERS - DALLAS

LeBron James lehtë ndaj Doncicit

FOTO/ nba.com

1 December, 2018 @10:19

Los Angeles Lakers në ndeshjen e luajtur sot në mëngjes kundër Dallas Mavericskit, doli fitues duke e mposhtur kundërshtarin me…

LAKERS - PACERS

LeBron show në Los Angeles

FOTO/ nba.com

30 November, 2018 @11:07

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-96, e ndërpreu serinë prej 3 humbjeve rresht. Fitorja erdhi…

RAPTORS - WARRIORS

Toronto mposhtë në vazhdime kampionin

FOTO/ nba.com

30 November, 2018 @10:58

Skuadra më e mirë e Konferencës Lindore aktualisht, Toronto Raptors, arriti ta mposhtë kampionin aktual Golden State Warriorsin në vazhdime…

MR TRIPLE DOUBLE

Westbrook barazohet me Jason Kiddin

29 November, 2018 @12:14

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, sot në ndeshjen kundër Cleveland Cavaliers luajti përsëri me shifrat magjike triple-double. …

WIZARDS - ROCKETS

54 pikë vetëm për humbje

27 November, 2018 @11:27

Performanca feronemale e James Hardenit, nuk mjaftoi për fitoren e Houstonit ndaj Washingtonit, të cilët u mposhtën me rezultat 135…

Të gjitha lajmet nga NBA