Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Enisa Kamerolli (Prishtina), Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Zana Zeka (Penza), Valbona Bytyqi (Penza) dhe Aulona Muhadri (Bashkimi).

Vashat e Prishtinës e mposhtën Trepçën me rezultat 40-94. Basketbollistja Enisa Kamerolli shkëlqeu me triple-double përsëri.

Kamerolli e regjistroi triple-doublen e dytë të stinorit. Ajo luajti me 16 pikë, 15 kërcime e 12 asistime.

Krahas humbjes së Kastriotit ndaj Bashkimit, Agnesa Rrahmani ishte më e mira te skuadra nga Ferizaji. Rrahmani luajti me 28 pikë, që ishte shifra më e lartë e xhiros.

Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79, derisa në pesëshen e javës nga skuadra pejane arritën të zgjedhen Valbona Bytyqi dhe Zana Zeka.

Valbona Bytyqi luajti me 17 pikë, 8 kërcime e 6 asistime, derisa Zana Zeka me double-double prej 11 pikëve e 19 kërcimeve.

Me double-double luajti edhe qendra e Bashkimit Aulona Muhadri. Aulona në fitoren kundër Kastriotit luajti me 14 pikë, 12 kërcime e 5 asistime.

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi. Vashat e Bashkimit pa…

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup. Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave