Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)


10 October, 2021 @22:06

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 1 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Briana Williams (Penza) 26 pikë, 6 kërcime, 6 asistime, 2 topa të rrëmbyer
2.Ta’Sharra Jeffries (Trepça) 26 pikë, 3 asistime, 2 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
3.Merisa Bilalli (Prishtina) 13 pikë, 12 kërcime, 5 asistime, 2 topa të rrëmbyer, 2 bllokadë
4.Rael Whitsitt (Penza) 15 pikë, 10 kërcime, 5 topa të rrëmbyer, 2 asistime
5.Chervelle Cox (Bashkimi) 23 pikë, 18 kërcime, 4 asistime, 4 topa të rrëmbyer.


VIDEO

Highlights: Drita-Ylli

FBK Superliga

Highlights: Drita-Ylli

10/10/21 @ 21:46

VIDEO

Highlights: Bashkimi-Trepça

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi-Trepça

10/10/21 @ 21:41

DRITA - YLLI

Fitorja e parë me 100+ pikë të shënuara për kampionin

FBK Superliga

Fitorja e parë me 100+ pikë të shënuara për kampionin

10/10/21 @ 21:07

DRITA - YLLI

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

10/10/21 @ 20:07

DRITA - YLLI

Dominimi total i Yllit, përfundon pjesa e parë

FBK Superliga

Dominimi total i Yllit, përfundon pjesa e parë

10/10/21 @ 19:39

DRITA - YLLI

Ç1: Kampioni pëson vetëm 8 pikë

FBK Superliga

Ç1: Kampioni pëson vetëm 8 pikë

10/10/21 @ 19:17

BASHKIMI - TREPÇA

Super Bashkimi, ia shkakton humbjen e parë Trepçës

FBK Superliga

Super Bashkimi, ia shkakton humbjen e parë Trepçës

10/10/21 @ 19:11

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

10/10/21 @ 15:39

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja pa telashe ndaj Trepçës, hapet stinori me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja pa telashe ndaj Trepçës, hapet stinori me fitore

10/10/21 @ 15:30

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

10/10/21 @ 15:25

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PAMJET NGA FINALJA

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

06/10/21 @ 00:06

FINALJA E SUPERKUPËS: PENZA - PRISHTINA

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

05/10/21 @ 20:49

Ç3: PENZA-PRISHTINA - FINALJA E SUPERKUPËS

Ulet dallimi para çerekut të fundit

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Ulet dallimi para çerekut të fundit

05/10/21 @ 20:22

SUPERKUPA E FEMRAVE - FINALJA

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

05/10/21 @ 19:59

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

01/10/21 @ 14:47


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave