Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - TREPÇA

Super Bashkimi, ia shkakton humbjen e parë Trepçës

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: L. D./ TOPSPORTI

Super Bashkimi, ia shkakton humbjen e parë Trepçës


10 October, 2021 @19:11

Bashkimi ka arritur të shënojë një fitore pak të pritur ndaj Trepçës së pamposhtur në kampionat.

Skuadra prizrenase e drejtuar nga trajneri Branimir Pavic ka arritur të tregojë një performancë tepër të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe të shkojë në pushim me rezultat 48-38.

Edhe pse mitrovicasit u këndellën në pjesë të dytë, ndërsa dy lojtarë të Bashkimit në minutat e fundit dolën pasi morrën nga pesë gabime personale, Trepça e pamposhtur e Lubomir Minchevit është mposhtur në fund me katër pikë dallim, 87-83 [24-17, 24-21, 14-23 dhe 25-22].

TABELA AKTUALE

Avi Tooner dhe Julien Lewis u dalluan me lojë sonte te Bashkimi, por edhe loja e mirë në mbrojtje bëri punën e vetë për fitore të madhe të portokallezinjëve.

Bashkimi vs Trepca

Lewis kreu ndeshjen me 22 pikë e tetë asistime, ndërsa Tooner shënoi 16 pikë, 4 asistime e 4 kërcime. Nga vendorët asnjë lojtar nuk arriti të shënojë pikë dyshifrore, ndërsa të gjithë të huajt e ekipit shënuan mbi dhjetë pikë.

Valon Bunjaku e Avi Tooner u larguan nga loja pas pesë fauleve të shkaktuara, por kjo nuk ndikoi në rezultatin përfundimtar edhe pse ata mbetën jashtë loje disa minuta para fundit të ndeshjes.

Te Trepça më efikasi ka qenë Taurus Cockfield që shënoi 19 pikë, ndërsa pikë dyshifrore shënuan edhe Drilon Hajrizi, 14 dhe Samir Zekiqi 15.

Derisa Bashkimi me këtë fitore ka përmirësuar bilansin në 3-2, Trepça ka përjetuar të parën humbje të kampionatit dhe tashmë nuk ka ekip që s’ka së paku një humbje në Superligë 21/22, e mitrovicasit kanë bilans 4-1. Por, me koshdallim më të mirë se Peja, Trepça vazhdon të mbetet lidere e Superligës.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Ylli

10/10/21 @ 18:52

BASHKIMI - TREPÇA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 1 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ngushtohet epërsia në 1 pikë, edhe 10 minuta lojë

10/10/21 @ 18:28

BASHKIMI - TREPÇA

10 pikë epërsi për Bashkimin, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

10 pikë epërsi për Bashkimin, mbyllet pjesa e parë

10/10/21 @ 17:54

BASHKIMI - TREPÇA

Ç1: Bashkimi me 7 pikë epërsi kundër Trepçës

FBK Superliga

Ç1: Bashkimi me 7 pikë epërsi kundër Trepçës

10/10/21 @ 17:18

BASHKIMI - TREPÇA

Pesëshet e para: Bashkimi - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Trepça

10/10/21 @ 16:45

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

10/10/21 @ 15:39

DRITA - YLLI

Ç1: Kampioni pëson vetëm 8 pikë

FBK Superliga

Ç1: Kampioni pëson vetëm 8 pikë

10/10/21 @ 19:17

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Ylli

10/10/21 @ 18:52

BASHKIMI - TREPÇA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 1 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ngushtohet epërsia në 1 pikë, edhe 10 minuta lojë

10/10/21 @ 18:28

BASHKIMI - TREPÇA

10 pikë epërsi për Bashkimin, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

10 pikë epërsi për Bashkimin, mbyllet pjesa e parë

10/10/21 @ 17:54

BASHKIMI - TREPÇA

Ç1: Bashkimi me 7 pikë epërsi kundër Trepçës

FBK Superliga

Ç1: Bashkimi me 7 pikë epërsi kundër Trepçës

10/10/21 @ 17:18

BASHKIMI - TREPÇA

Pesëshet e para: Bashkimi - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Trepça

10/10/21 @ 16:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Rahoveci

09/10/21 @ 21:56

PRISHTINA - RAHOVECI

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

FBK Superliga

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

09/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

09/10/21 @ 20:22

PRISHTINA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

09/10/21 @ 19:41


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga