Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)


11 November, 2020 @23:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Le’Jzae Davidson (Bashkimi), Raven Baker (Vëllaznimi), Sihana Ramoja (Trepça), Sarah MgBeike (Vëllaznimi) dhe Saranda Daci (Bashkimi).

Në derbin e xhiros së tretë në Ligën e Femrave, KBF Bashkimi e mposhti Prishtinën me rezultat 81-66.

Më të dalluarat te skuadra prizrenase ishin Le’Jzae Davidson dhe Saranda Daci. Davidson shkëlqeu me 16 pikë, 7 kërcime, 6 asistime, 6 topa të rrëmbyer dhe 1 bllokadë, kurse Daci luajti me double-double prej 24 pikëve e 11 kërcimeve.

Forma e vashave të Vëllaznimit vazhdoi edhe kundër Penzës. Skuadra gjakovare e mposhti Penzën me rezultat 82-59.

Si në dy ndeshjet e para, edhe kësaj radhe më të veçuarat e Vëllaznimit ishin dyshja Raven Baker dhe Sarah Mgbeike. Baker luajti me 32 pikë, 16 kërcime, 6 topa të rrëmbyer e 4 asistime, kurse MgBeike shkëlqeu me triple-double prej 27 pikëve, 23 kërcime e 10 bllokada.

TOP 5-shen e javës në Ligën e Femrave po e mbyllim me Sihana Ramojën.

Trepça triumfoi ndaj Kastriotit me rezultat 49-54.

Sihana Ramoja ishte më e mira me double-double prej 18 pikëve e 11 kërcimeve, derisa për Ramojën ishte hera e parë në këtë sezon që hyri në pesëshen e javës.

LIGA E FEMRAVE

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

15 January, 2021 @19:07

Basketbollistet Da’jah Daniel dhe Alexis Tolefree janë paraqitur për regjistrim në FBK për të qenë pjesë e Prishtinës gjatë stinorit…

LIGA E FEMRAVE

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

15 January, 2021 @18:52

Lideri aktual i Superligës së femrave, Bashkimi, ka kthyer në skuadër dy ish lojtare. Fanellën e portokalltë këtë stinor do…

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

PENZA

Diedona Halitaj kthehet te Penza

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @20:55

Pas Arbnore Përqukut, edhe Diedona Halitaj kthehet te skuadra e Penzës. Halitaj së fundi ishte pjesë e Bashkimit dhe…

PENZA

Përquku transferohet te ish-skuadra e saj

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @18:47

Njëra ndër basketbollistet më të mira në Ligën e Femrave, Arbnore Përquku, sot u largua nga KBF Bashkimi. Përquku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave