Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)


9 March, 2022 @19:35

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 14 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Feronikeli - Vushtrria, pasi që kjo ndeshje do të luhet më vonë.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Jordan Robinson (New Basket) 45 pikë, 11 kërcime, 5 asistime, 5 topa të rrëmbyer
2.Donat Rexhepi (MH Prishtina) 37 pikë, 15 kërcime, 12 asistime, 2 topa të rrëmbyer
3.Bardhi Rexha (Vëllaznimi) 17 pikë, 19 kërcime, 3 topa të rrëmbyer, 2 asistime, 1 top të rrëmbyer
4.Nicholas Paul (Dardanët) 33 pikë, 26 kërcim, 4 bllokada, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer
5.Dion Haxhosaj (Prishtina e Re) 38 pikë, 24 kërcime, 3 bllokada, 1 top të rrëmbyer


Ç1: RAHOVECI - VLLAZNIA

Avantazh minimal pas 10-minutave të para

Liga Unike

Avantazh minimal pas 10-minutave të para

09/03/22 @ 19:22

Ç1: RAHOVECI - VLLAZNIA

Avantazh minimal pas 10-minutave të para

Liga Unike

Avantazh minimal pas 10-minutave të para

09/03/22 @ 19:22

KAMZA - YLLI

Me fitore, Ylli vulos vendin e parë dhe Final Fourin e Ligës Unike

Liga Unike

Me fitore, Ylli vulos vendin e parë dhe Final Fourin e Ligës Unike

09/03/22 @ 19:09

STARTING 5's

Rahoveci-Vllaznia, 5-shet e para

Liga Unike

Rahoveci-Vllaznia, 5-shet e para

09/03/22 @ 18:59

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

09/03/22 @ 18:45

FIBA RANKINGS

Kosova bie në renditjen e FIBAs

Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen e FIBAs

09/03/22 @ 13:55

LOJTAR I RI TE BASHKIMI!

Terrence Thompson - alo qendra e re e Bashkimit

FBK Superliga

Terrence Thompson - alo qendra e re e Bashkimit

09/03/22 @ 11:15

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

09/03/22 @ 18:45

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

05/03/22 @ 17:59

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

FBK Liga e Femrave

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

05/03/22 @ 17:53

KBF FLAMURTARI - KBF BASHKIMI

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

03/03/22 @ 18:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

03/03/22 @ 15:21

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

02/03/22 @ 22:11

DUELET E XHIROS DHE ORARI

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

02/03/22 @ 14:13


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave