Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)


9 March, 2022 @18:45

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 17 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtare nga ndeshja Bashkimi - Kastrioti, pasi që kjo ndeshje është regjistruar me rezultat zyrtar.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Agnesa Rrahmani (Prishtina) 32 pikë, 11 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer
2.Tynice Martin (Prishtina) 17 pikë, 11 kërcime, 10 asistime, 5 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Cheah Rael Whitsitt (Penza) 19 pikë, 12 kërcime, 6 asistime, 4 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
4.Sarah Mgbeike (Prishtina) 15 pikë, 13 kërcime, 2 asistime, 1 bllokadë
5.Narlyn Mosquera (Penza) 18 pikë, 12 kërcime, 3 bllokada,2 asistime, 2 topa të rrëmbyer


FIBA RANKINGS

Kosova bie në renditjen e FIBAs

Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen e FIBAs

09/03/22 @ 13:55

LOJTAR I RI TE BASHKIMI!

Terrence Thompson - alo qendra e re e Bashkimit

FBK Superliga

Terrence Thompson - alo qendra e re e Bashkimit

09/03/22 @ 11:15

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

RAHOVECI

I paralajmëruar te Ylli, zyrtarizohet te Rahoveci

FBK Superliga

I paralajmëruar te Ylli, zyrtarizohet te Rahoveci

08/03/22 @ 21:38

TREPÇA

Trepça largon një basketbollist të huaj

FBK Superliga

Trepça largon një basketbollist të huaj

08/03/22 @ 21:05

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXI)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXI)

07/03/22 @ 23:23

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Rahoveci - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Rahoveci - Trepça

06/03/22 @ 22:44

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

05/03/22 @ 17:59

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

FBK Liga e Femrave

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

05/03/22 @ 17:53

KBF FLAMURTARI - KBF BASHKIMI

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

03/03/22 @ 18:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

03/03/22 @ 15:21

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

02/03/22 @ 22:11

DUELET E XHIROS DHE ORARI

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Sot xhiroja e nëntë në Ligën Unike të femrave

02/03/22 @ 14:13

KBF PENZA - KBF TREPÇA

Penza i kthehet fitores, duke kaluar lehtë Trepçën

FBK Liga e Femrave

Penza i kthehet fitores, duke kaluar lehtë Trepçën

28/02/22 @ 21:57


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave