Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (13)

TOP 5-shja e javës në Superligë (13)


6 December, 2022 @11:36

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Dardan Berisha (Prishtina) 25 pikë, 3 asistime, 1 kërcim, 1 top të rrëmbyer
2.Jordan Harris (Vëllaznimi) 20 pikë, 3 kërcime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Bashir Ahmed (Ylli) 24 pikë, 10 kërcime, 1 asistim, 1 top të rrëmbyer
4.Brad Waldow (Peja) 10 pikë, 11 kërcime, 3 bllokada, 2 asistime
5.Emmanuel Omogbo (Vëllaznimi) 10 pikë, 7 kërcime, 2 asistime, 1 bllokadë


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga