Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (25)

TOP 5-shja e javës në Superligë (25)


13 March, 2023 @23:52

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 25 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Derrick Wilson (Prishtina) 14 pikë, 6 asistime, 5 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
2.Larry Thomas (Peja) 21 pikë, 7 asistime, 4 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
3.Jack Pagenkof (Rahoveci) 20 pikë, 6 kërcime, 6 asistime, 4 topa të rrëmbyer
4.Drilon Hajrizi (Trepça) 23 pikë, 5 kërcime, 1 top të rrëmbyer, 1 asistim
5.Chris Harris (Ylli) 21 pikë, 18 kërcime, 6 bllokada, 1 asistim, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga