Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MITROVICASIT NË AVANTAZH

Treça avancon ndaj Prishtinës, pas pjesës së parë

Treça avancon ndaj Prishtinës, pas pjesës së parë


13 March, 2023 @19:05

Posa ka mbaruar pjesa e parë e ndeshjes derbi të xhiros ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës, ndërsa pas 20-minutash mysafirët janë në epërsi dhe kanë shkuar në pushim pjesëlojësh me rezultatin 36-43 [20-24, 16-19].

Koshashënuesi më i mirë te Trepça pas pjesës së parë është Drilon Hajrizi me 15 pikë, ndërsa te Prishtina po dallohet Nate Grimes me 11 të shënuara.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga