Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: TREPÇA-PEJA

Trepça në epërsi pas pjesës së parë

Trepça në epërsi pas pjesës së parë


8 May, 2022 @18:03

Përkundër se Peja e nisi më mirë cerekun e dytë dhe në fund e fitoi atë, 17-18, Trepca nuk ka lënë që avantazhi gjashtë pikësh të shkrihet shumë pas 20-minutave lojë, duke u këndellur nga fundi për të humbur këtë periudhë loje me një pikë dallim.

Derisa te mitrovicasit dy lojtarë janë me pikë dyshifrore, Rodney Purvis 12, Andrew Gordon 10, te Peja ende asnjë lojtar s’ka arritur pikë dyshifrore, me Stephen Maxwell më efikasin që ka dhënë 9 pikë.

Rezultati i përgjithshëm pas 20 minutave lojë, 40-35 për Trepçën.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga