Të gjitha lajmet

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët e shënuara nga Nikola Mirotic 4 sekonda para fundit të ndeshjes për përfundimtaren 80-82.

Basketbollisti më i mirë i vendasve Mike James barazoi rezultatin në 80-80, me treshe, për të çuar në paqartësi sekondat e fundit të ndeshjes, të cilat me mjeshtëri i zgjodhi Mirotic.

TABELA AKTUALE

Nikola Mirotic ishte lojtari më i mirë tek Barcelona duke shënuar 23 pikë dhe 8 kërcime. Derisa sonte për vendasit nuk mjaftuan 17 pikët e Daniel Hackett.

Me këtë fitore Barcelona ka 20 fitore dhe 6 humbje, kurse CSKA ka 17 fitore dhe 9 humbje.

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague