Të gjitha lajmet

PELICANS - JAZZ

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

FOTO / Nba

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

31 July, 2020 @9:33

Pas 4 muajve pushimi, në ndeshjen e parë në NBA, Utah Jazz e mposhti New Orleans Pelicansin me rezultat të ngushtë 104-106.

Pelicansat ishin në epërsi gjatë tërë ndeshjes, por Utah në çerekun e fundit arriti ta kontrollojë ndeshje për ta regjistruar fitoren e parë pas pushimit.

Brandon Ingram i Pelicansit e kishte rastin për ta fituar ndeshjen në sekondat e fundit, por tentimi i tij ishte i pasaktë.

Koshashënuesi më i mirë te Utah ishte Jordan Clarkson me 23 pikë, derisa u dalluan edhe Mike Conley e Donovan Mitchell me nga 20 pikë dhe i infektuar i parë në NBA nga COVID-19 Rudy Gobert me 14 pikë e 12 kërcime.

Në anën tjetër u veçuan Brandon Ingram me 23 pikë, JJ Redick me 21 pikë dhe Jrue Holiday me 20 pikë të tjera.

Utah Jazz e kishte siguruar Play Offin, por New Orleans Pelicas me këtë humbje e vështirëson punën për të shpresuar në Play Off.

NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte. Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy…

HOUSTON

Russell Westbrook del pozitiv në COVID-19

13 July, 2020 @19:15

Super ylli i Houston Rocketsit, Russell Westbrook, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur para pak çastesh…

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: JR Smith e LeBron James bashkohen sërish

FOTO / Cavs

1 July, 2020 @21:24

Edhe pse ishte e ditur ditë më parë, Los Angeles Lakers, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin JR Smith. Smith…

LAKERS

Bradley nuk dëshiron të luaj me Lakers

FOTO / NBA

24 June, 2020 @10:35

Fundori amerikan i Los Angeles Lakersit, Avery Bradley, nuk dëshiron të luaj ndeshjet e mbetura të stinorit në NBA. Bradley…

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

Të gjitha lajmet nga NBA