Të gjitha lajmet

BASHKIMI F 74-70 PRISHTINA F

Vajzat e Bashkimit fitojnë derbin, mbesin të pamposhtura

Vajzat e Bashkimit fitojnë derbin, mbesin të pamposhtura

23 November, 2019 @21:20

Deri në fund nuk dihej. Derbi shkoi tamam si derbi, ndërsa krejt në fund, vajzat e Bashkimit u treguan më të sakta, duke shfrytëzuar tentimet e tyre dhe mposhtën Prishtinën 74-70 [25-21, 24-21, 6-18 dhe 19-10].

Pikët e fundit në ndeshje nga loja i shënoi Irma Konjusha për Prishtinën, kur barazoi rezultatin 1.29 minuta para fundit, 70-70.

E në vazhdim, prishtinaset nuk u treguan të sakta gjatë sulmeve, derisa vajzat e Bashkimit shfrytëzuan gjuajtjet e lira të cilat i fituan, për të fituar duelin 74-70.

TABELA AKTUALE

Saranda Daci ka qenë më efikasja te Bashkimi. Ajo shënoi 20 pikë, 14 kërcime e 1 asitim në fitore, ndërsa me 19 pikë u dallua Arbnore Përçuku, e Aisha Balarabe dha 18 pikë e 21 kërcime në fitoren e prizrenasve.

Te Prishtina Marigona Rushiti kreu ndehsjen me 18 pikë, ndërsa Irma Konjusha e Enxhi Xhanaj dhanë nga 17 secila, që s’mjaftuan për fitore.

Me këtë fitore, Bashkimi mbetet i pamposhtur këtë stinor, duke shënuar të shtatën radhazi, ndërsa Prishtina tashmë ka bilanc 5-2, ku të dyja humbjet i ka nga ekipi i drejtuar nga trajneri turk, Furkan Saglik.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave