Të gjitha lajmet

GAME 3: PENZA - BASHKIMI

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

BOROZANI / A.P

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

3 May, 2018 @19:05

Penza F
Bashkimi F
Penza F 50 : 77 Bashkimi F
Jeta ZEKA 22 pikë Khadija BROWN 29 pikë

Palestra "Karagaç", Pejë

Vajzat e Bashkimit janë zyrtarisht kampione të Kosovës për sezonin 2017/2018 të Superligës së femrave në basketboll.

Pas 2 fitoreve në dy duelet e para, vashat prizrenase e fituan edhe takimin e tretë të serisë në Pejë, për ta fituar kështu bindshëm titullin kampion.

Ndeshja e sontme kaloi me lehtësi për skuadrën e drejtuar nga Ilmen Bajra, derisa rezultati përfundimtar në fund ishte 50-77.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Më të dalluarat në fitoren e sontme të Bashkimit ishin Khadija Brown (29 pikë, 19 kërcime, 7 asistime, 4 vjedhje të topit, 1 bllokadë), Gresa Gashi (13 pikë, 5 kërcime, 2 bllokada, 1 asistim) dhe Anastasia Williams (12 pikë, 16 kërcime, 3 asistime, 3 bllokada), derisa te Penza u veçua Jeta Zeka me 22 pikë, 2 vjedhje të topit, 1 asistim e 1 bllokadë.

Siç dihet, Penza deri sonte ishte kampione në fuqi e Kosovës, ndërsa në anën tjetër ky është titulli i parë i vajzave të Bashkimit që nga sezoni 2009/2010.GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

3 May, 2018 @11:44

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Utah arriti…

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 May, 2018 @23:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer Venezia, është fitues i FIBA Europe Cup…

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 May, 2018 @21:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale, Bashkimi ka arritur të shkruajë emrin e ekipit në finale…

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 May, 2018 @20:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe në Superligë të Kosovës në basketboll. Kalaja…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 May, 2018 @19:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit, Rahoveci dhe Bashkimi dalin me këto pesëshe në fushë…

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e kampionit në Prizren. Ekipi i femrave të Bashkimit pas…

FEDERATA NJOFTON

Dyfishohen shpërblimet për Ligën e Femrave

19 January, 2019 @16:46

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka dyfishuar çmimet për më të mirët e Ligës së Femrave në basketboll. …

KUPA E KOSOVËS 2019

Përcaktohet orari i Final 8 të Kupës

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI

16 January, 2019 @16:30

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pasi që zyrtarisht sot ia dha mundësinë për organizim të Final 8 të…

KUPA E KOSOVËS 2019 - FINAL 8

Rahoveci nënshkruan për finalet e Kupës

Foto: FBK

16 January, 2019 @12:39

Klubi basketbollistik Rahoveci ka marrë përsipër të organizojë pjesën finale të Kupës së Kosovës, Final 8, edhe zyrtarisht sot. …

PENZA (F)

Penza rikthen 3shen Bytyqi, Idrizaj dhe Halitaj

BOROZANI / Arkiv

11 January, 2019 @18:45

Skuadra pejane e vashave, Penza, është përforcuar për pjesën pranverore të stinorit me ish-basketbollistet e saj. Valbona Bytyqi, Vlora Idrizaj…

FBK VENDOS

Rahoveci organizon Final 8 të Kupës

TOPSPORTI/Arkiv

11 January, 2019 @11:53

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten (sot) ka marr vendim që Final 8 i Kupës së…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave