Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 May, 2018 @23:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer Venezia, është fitues i FIBA Europe Cup për vitin 2018.

Ekipi i Venezias i drejtuar nga Walter De Raffaele, ka mposhtur Scandone Avellinon e Stefano Sacripantit, në duelin italian të finales së garës, ndërsa ka mbrojtur epërsinë nga dueli i parë që e kishte fituar 77-69.

Reyer Venezia champions FIBA Europe Cup

Hrvoje Peric dhe Marquez Haynes me nga 16 pikë dhe Austin Daye me 15, kanë qenë lojtarët më efikas te Venezia sonte.

E te Avellino, 32 pikët e Jason Richit si dhe 21 të tjera të Kyrylo Fesenkos, nuk mjaftua për rikthim.

Kjo ka qenë Kupa e parë në gara europiane e fituar nga ekipi venecian i basketbollit.

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 May, 2018 @21:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale, Bashkimi ka arritur të shkruajë emrin e ekipit në finale…

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 May, 2018 @20:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe në Superligë të Kosovës në basketboll. Kalaja…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 May, 2018 @19:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit, Rahoveci dhe Bashkimi dalin me këto pesëshe në fushë…

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e kampionit në Prizren. Ekipi i femrave të Bashkimit pas…

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans, është rikthyer nga lëndimi pas afro…

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultat 113-112 në vazhdime, kaloi 1-0 në epërsi në…

GAME 3 OFFICIALS

Përcaktohen gjyqtarët për ndeshjet e treta të serisë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar gjyqtarët dhe vëzhguesit për ndeshjet e treta të serisë së Play-Offit të…

SONTE

Kalaja-Borea, vendimtare për Superligë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @10:52

Kanë mbetur edhe rreth dhjetë orë për t’u përcaktuar ekipi i fundit që do të garojë në Superligë stinorin e…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Andi Vrapçani në Texas Lutheran

1 May, 2018 @15:21

Reprezentuesi U18 i Kosovës, Andi Vrapçani, është anëtar i ri i ekipit amerikan, Texas Lutheran, ka bërë të ditur vetë…

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore në gjysmëfinale

1 May, 2018 @9:39

Në takimin e parë gjysmëfinal të serisë mes Nymburkut dhe Svitavyt në Play Off-in e elitës çeke të basketbollit, Dardan…

FENERBAHCE - ANADOLU EFES

Fenerbahçe fiton Kupën e Turqisë

17 February, 2019 @23:03

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e mposhti rivalin e përbetuar Anadolu Efesin në finale të Kupës së Turqisë me rezultat 80-70. …

COPA DEL REY

Vazhdimet vendosin finalen e Kupës në El Clasico

17 February, 2019 @22:42

Në kuadër të finales së Kupës së Spanjës, u përballën dy gjigandët spanjoll, Barcelona e Real Madridi. Në El Clasicon…

210 CM +

Qendër e re te Rahoveci

Lojtari i ri i Rahovecit, duke shënuar

16 February, 2019 @17:29

Vetëm disa minuta pas largimit të Amir Maddredit nga ekipi i Rahovecit, TopSporti.com është informuar se skuadra e vreshtarëve ka…

AMIR MADDRED

Pas humbjes, Rahoveci largon Maddredin

16 February, 2019 @16:49

Basketbollisti 203 centimetra i gjatë i Rahovecit, Amir Maddred prej sot nuk është më pjesë e ekipit të vreshtarëve. …

STATISTIKAT

Më të mirët e fazës së dytë në FIBA Europe Cup

Foto: fibaeuropecup

14 February, 2019 @23:46

Pas përfundimit të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup 2018/19, faqja zyrtare e kësaj gare ka bërë një…

Të gjitha lajmet nga International