Të gjitha lajmet

GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

Barazojnë serinë

3 May, 2018 @11:44

Houston Rockets
Utah Jazz
Houston Rockets 108 : 116 Utah Jazz
James HARDEN 32 pikë Joe INGLES 27 pikë

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets, bëri që të barazohet seria në këtë përballje.

Utah arriti një epërsi të konsiderueshme në pjesë të parë duke e fituar me rezultat 64-55, por raketat në çerekun e tretë arritën të rikthehen duke fituar këtë çerek me rezultat 30-22.

Sidoqoftë, në çerekun e fundit Utah ishte më efikase duke shënuar 30 pikë, kurse Houston 23 pikë, që çoi në fitoren e xhezerëve.

SKEMA E PLAYOFFIT NË NBA

Me këtë fitore që ka arritur Utah, seria është barazuar dhe dy ndeshjet e radhës xhezerët i luajnë si vendas.

Australiani, Joe Ingles ishte koshashënuesi më i mire te Utah duke shënuar 27 pikë, ndërsa te raketat James Harden shënoi 32 pikë por jo të mjaftueshme për fitore.

Ndeshja e tretë e serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore do të luhet më 4 maj në ora 4:30.

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 May, 2018 @23:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer Venezia, është fitues i FIBA Europe Cup…

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 May, 2018 @21:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale, Bashkimi ka arritur të shkruajë emrin e ekipit në finale…

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 May, 2018 @20:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe në Superligë të Kosovës në basketboll. Kalaja…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 May, 2018 @19:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit, Rahoveci dhe Bashkimi dalin me këto pesëshe në fushë…

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e kampionit në Prizren. Ekipi i femrave të Bashkimit pas…

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans, është rikthyer nga lëndimi pas afro…

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultat 113-112 në vazhdime, kaloi 1-0 në epërsi në…

GAME 3 OFFICIALS

Përcaktohen gjyqtarët për ndeshjet e treta të serisë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar gjyqtarët dhe vëzhguesit për ndeshjet e treta të serisë së Play-Offit të…

SONTE

Kalaja-Borea, vendimtare për Superligë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @10:52

Kanë mbetur edhe rreth dhjetë orë për t’u përcaktuar ekipi i fundit që do të garojë në Superligë stinorin e…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Andi Vrapçani në Texas Lutheran

1 May, 2018 @15:21

Reprezentuesi U18 i Kosovës, Andi Vrapçani, është anëtar i ri i ekipit amerikan, Texas Lutheran, ka bërë të ditur vetë…

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA