Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Vëllaznimi në Superligë!

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në Superligë të Kosovës.

Vendimi u mor sot nga Bordi i FBK-së duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19.

‘KB Vëllaznimi, i renditur në vendin e parë në Ligën e Parë, promovohet në një rang më të lartë të garave dhe në edicionin 2020-21 do të bëjë gara në Superligën e Kosovës,” ka bërë të ditur FBK-ja sot.

TABELA E LIGËS SË PARË

Vëllaznimi deri sa u ndërpre stinori 2019/20 kishte bilans perfekt në Ligë të Parë, pa asnjë humbje, me 12 fitore nga 12 ndeshje.

Ky është një sukses i madh i djelmoshave të Shkumbin Kumnovës që rikthehen në Superligë pas dy vitesh militimi në Ligë të Parë.

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

LIPJANI STATS

Kapiteni Vitia me më së shumti kërcime te Lipjani

21 May, 2020 @0:12

Kapiteni i Lipjanit, Fazli Vitia, ishte lojtari me më së shumti kërcime në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superigë. Vitia…

LIGA MBARËKOMBËTARE

Përcaktohet numri i pjesëmarrësve në ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

20 May, 2020 @12:49

Në një njoftim të lëshuar para pak çastesh Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se ka…

LIPJANI STATS

Stuckey lider edhe te asistimet

18 May, 2020 @15:46

Sikurse te koshashënuesit më të mirë te Lipjani në stinorin e papërfunduar 2019/20, Demarkus Stuckey ishte lider edhe te…

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani. Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga