Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJYQTARËT

U përcaktuan gjyqtarët e xhiros së parë të Superligës

Foto: FFK

U përcaktuan gjyqtarët e xhiros së parë të Superligës


12 August, 2023 @14:22

Kampioni i Kosovës, Ballkani do të jetë mysafir të dielën në Prizren, ku në hapje të stinorit të ri në rrugëtim për mbrojtje titulli do të takohet me të rikthyerit në elitë, Liria.

Pos ndeshjes Fushë Kosova - Gjilani që nuk do të zhvillohet për shkak të krizës së madhe financiare të gjilanasve, FFK përmes shortit ka përcaktuar referët e ndeshjeve të xhiros së parë të Superligës.

GJYQTARËT KRYESORË:

e shtunë,
Prishtina-Feronikeli’74, Visar Kastrati.
Dukagjini-Malisheva, Dardan Çaka.

e diel,
Liria-Ballkani, Ilir Mehmeti
Drita-Llapi, Erdall Zasella.

Të gjitha ndeshjet nisin në ora 17:00.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga