Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - PRISHTINA E RE

Vushtrria me 20+ e hap sezonin

Vushtrria me 20+ e hap sezonin


1 November, 2020 @17:29

Skuadra e Vushtrrisë e mposhti Prishtinën e Re me rezultat 71-50.

Vushtrria dallimin e krijuar në çerekun e dytë, e mbajti deri në fundë të ndeshjes. Në 10 minutëshin e dytë, Vushtrria pësoi vetëm 6 pikë, derisa shënoi 24 pikë.

Engjëll Ramaj ishte koshashënuesi më i mirë te Vushtrria me 19 pikë. U dalluan edhe Albion Imeri me 10 pikë, 9 kërcime e 5 asistime dhe Parart Zeqiri me 10 pikë e 4 kërcime.

Te Prishtina e Re, Granit Makolli dhe Luftim Cikaqi luajtën me nga 10 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë Vushtrria takohet me Istogun, kurse Prishtina e Re me AS Prishtinën.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë